Ēdenes džungļi, elles dārzi

Tieši pirms trim gadiem, 2014. gada 23. aprīlī, savas pēdējās filmas uzņemšanas laikā Libērijā ar malārijas drudzi nomira izcilais austriešu dokumentālists Mihaels Glavogers. Ar šo filmu, kuru pabeidza Glavogera montāžas režisore Monika Villi, 27. aprīlī tiek atklāts Pasaules filmu festivāls kinoteātrī “Kino Bize”.
Autors: Sonora Broka


Bena Vītlija žanru kaleidoskops

Tikai četras dienas pēc ASV pirmizrādes Latvijā uz ekrāniem nonāk eksplozīvs krimināltrilleris „Lodes pa gaisu! / Free Fire” (no 25. aprīļa kinoteātros), kura autors Bens Vītlijs nekad nav mācījies kinoskolā, bet kļuvis par lielisku piemēru izcili veiksmīgai kinocensoņa radošajai dzīvei – iespējams, tāpēc, ka mīl dzīvi un kino, un grib izmēģināt visu, ko tie abi ļauj.
Autors: Zane Timoņina


Hičkoka filmu perversais valdzinājums

“Kādā jaukā, bet mākoņainā dienā pie paša Operas tiltiņa reiz zālienā stāvēja milzīga kaija. Protams, es uzreiz atcerējos Alfrēda Hičkoka filmu "Putni / The Birds" (1963)....” – tā savu rakstu par izcilo režisoru un viņa filmām iesāk Viktors Freibergs. Viņš būs arī viens no lektoriem īpašā notikumā – divu restaurētu Hičkoka filmu seansos uz lielā ekrāna kinoteātrī „Splendid Palace” 20. un 21. aprīlī.
Autors: Viktors Freibergs


Kādu vēsti mums nes klasiķi?

Lieldienu svētdienā nu jau tradicionāli sākas kinoforums „Un Vārds tapa filma”, kura laikā līdz 23. aprīlim skatāmas deviņas filmas. Pazolīni, Bunjuels, Roselīni, Kairišs, Putniņš...
Autors: Anita Uzulniece


Uzticēties arhīvam

Arhīvs ar grūti izrunājamo nosaukumu VKFFDA (Valsts kinofotofonodokumentu arhīvs) jaunās direktores Daces Bušantes vadībā pamazām pārvēršas – tā vairs nav noslēgta sala Šmerļa mežā, bet gan saņem balvu kā tehnoloģiju ziņā atvērtākā iestāde, izveidojot portālu redzidzirdilatviju.lv un domājot, kā ne tikai pētniekiem, bet ikvienam interesentam atvieglot sadarbību ar arhīvu.
Autors: Zane Balčus


Pieraksties e-pasta jaunumiem!

Atbalstītāji

Partneri

Biedrība "Ekrāns"

Draugi