Visskaistākais no festivāliem

Piezīmes par 2017. gada Ansī starptautisko animācijas festivālu un filmu tirgu MIFA – par komiksu nūģiem un talantu pēddziņiem, par skatītājiem kā zivtiņu simtiem, par zombijbusiņu un Ķīnas spiedienu, par darbu filmu tirgus Latvijas stendā un poļu animatoru pieņemšanu rožu dārzā un, protams, par lieliskām filmām, dažas no tām arī onlainā noskatāmas.
Autors: Ieva Viese-Vigula


Brīnumsieviete starp citiem supervaroņiem

Petijas Dženkinsas režisētā „Brīnumsieviete / Wonder Woman”, kas nupat pārvirpuļoja Latvijas kinoekrāniem, ir filma, ko mēs (paši nezinot) tik ļoti bijām gaidījuši. To apliecina arī izplatīšanas rezultāti – Latvijā šo filmu noskatījušies mazliet vairāk nekā 15 000 skatītāju, par 10% pārsniedzot izplatītāju prognozes un ļaujot cerēt, ka vēl lielāku interesi piedzīvos nākamā, novembrī gaidāmā supervaroņu ansamļa filma „Taisnības līga / The Justice League”, kur vienu no galvenajām lomām atkal spēlēšot Brīnumsieviete.
Autors: Agnese Logina


Roberta Mičuma skatiena zīmē

„Lielās” filmu industrijas darbinieki savu gada ritējumu mēra pēc lielajiem aktuālajiem festivāliem – Berlīnes, Kannām un tamlīdzīgi -, bet kino mantojuma institūciju vai kinovēstures gardēžu gada centrs ir Boloņā (Itālijā) notiekošais arhīvu un restaurēto filmu festivāls "Il Cinema Ritrovato". Stāsts par Boloņā pieredzēto savā ziņā turpina Kino Rakstos iesākto tēmu par filmu restaurāciju – nu jau pamazām rodas arvien vairāk priekšnoteikumu iespējai, ka arī Latvijas kino mantojums ieņem savu vietu kādā Boloņas programmā.
Autors: Zane Balčus


Kinoklasikas restaurācija – no filosofijas līdz skrāpējumiem

Nu jau kādu laiku Latvija arī šajā ziņā ir piepulcējusies pasaules civilizēto valstu lokam – mēs paši atjaunojam savu kinoklasiku, un visintensīvāk šajā virzienā specializējas filmu studija “Lokomotīve”, kura 2016. gadā atjaunojusi trīs Jāņa Streiča filmas, bet šogad kopumā jaunu dzīvi sāk trīs Rolanda Kalniņa darbi.
Autors: Agnese Logina


Izraēlai piestāv fatālisms

Izraēla ir viena no pasaules kino augošajām lielvalstīm, par kuru Eiropā ir visai aptuvens un trūcīgs priekšstats, tomēr ir vērts uzzināt vairāk par valsti, kurā vairāk nekā desmit augstskolas audzina spēcīgu konkurenci kino industrijā. 23. jūlijā Jeruzalemē beidzās 34. starptautiskais kinofestivāls, uz kuru no Latvijas bija uzaicināta kinokritiķe Daira Āboliņa.
Autors: Daira Āboliņa


Pieraksties e-pasta jaunumiem!

Atbalstītāji

Partneri

Biedrība "Ekrāns"

Draugi