Šī filma ir par... nesatikšanos

Personisks viedoklis par Ivara Tontegodes dokumentālo filmu "Knutifikācija" – dzejnieks un tulkotājs Māris Salējs mēģina meklēt atbildes uz jautājumu, kāpēc filmas varonis Knuts Skujenieks pēc pirmizrādes nosauca to par “Knuta sprediķi ar bildītēm”.
Autors: Māris Salējs


Nosferatu. Sinefīlijas augļus baudot

Kinoteātrī „Kino Bize” 10. maijā kārtējais pasaules kinovēstures tīrradnis – Frīdriha Vilhelma Mūrnava (1888-1931) radītais vācu ekspresionisma meistardarbs „Nosferatu” (1922). Kinozinātņu doktore Elīna Reitere aicina novērtēt, cik dažādos aspektos iespējams apskatīt „Nosferatu” fenomenu – no komponista-tapiera atziņām līdz ietekmei uz Tima Bērtona radošo darbību...
Autors: Elīna Reitere


Nav neviena pirmā kucēna

Diezgan tradicionāla, bet vienmēr interesanta Nacionālā Kino centra 4. maija Latvijas filmu maratona sastāvdaļa ir studentu filmas. Šogad ļoti konceptuāli – Latvijas Kultūras akadēmijas maģistru un bakalauru diplomdarbu izlase, astoņas filmas līdz ar tumsas iestāšanos pie kinoteātra „Splendid Palace” un Kalnciema kvartālā.
Autors: Kristīne Matīsa


Ādams un Ieva. Balkānu versija

Izrādās, viss tas, par ko mēs mīlam Emīru Kusturicu, ir uzņemts vairāk nekā pirms desmit gadiem, tāpēc jaunā spēlfilma „Satikšanās uz Piena Ceļa / On the Milky Road” būtu jāuzskata par atgriešanos. Skatītāja viedoklis par šo atgriešanos ir atkarīgs no katra individuālās spējas turēties pretī divmetrīga dienvidslāva (paša Kusturicas) asarainajām acīm, raksta Olga Dolina.
Autors: Olga Dolina


Pret kino pūristu muļķībām

“Novērojošā dokumentālistika ir viens liels pārpratums, ja tu tikai staigā ar kameru pakaļ varonim un neko nedari,” saka britu kinodokumentālists Šons Makalisters, kurš viesojas kinoteātrī “Kino Bize”.
Autors: Dārta Ceriņa


Pieraksties e-pasta jaunumiem!

Atbalstītāji

Partneri

Biedrība "Ekrāns"

Draugi