Hāgesunnas antistress. Jaunais ziemeļvalstu kino

Norvēģi patiesi izprot kultūras decentralizācijas ideju. Jau 23 gadus augustā teju visa ziemeļvalstu kino industrija (un 44 gadus publika) pulcējas nelielā Norvēģijas zvejnieku pilsētiņā Hāgesunnā, lai nosvinētu īsās ziemeļu vasaras izskaņu un iezīmētu jaunās kino sezonas sākumu, kas turpināsies jau Venēcijā un Toronto. Hāgesunna atrodas stundas lidojumā no Oslo, pašos Norvēģijas rietumos, un mans ceļojums turp no Rīgas iestiepjas pat visas dienas garumā.
Autors: Sonora Broka


Marija Leiko. Spēlēt – dzīvot!

LKA Rīgas Kino muzejā atvērta mini-izstāde “Marija Leiko. Neliekulīgā morāle”, kas veltīta Latvijā dzimušās Eiropas aktrises, kino ekspresionisma laikmeta aktīvas dalībnieces 130. jubilejai. Šajā kontekstā Kino Raksti publicē kinozinātnieces Anitas Uzulnieces pētījumu, kas tapis ar Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstu.
Autors: Anita Uzulniece


Džezs, mīla un nāve ziemas naktī

Rīgas starptautiskais kino festivāls (Riga IFF) izsludinājis pilnu programmu, un Kino Raksti sāk apskatīt filmas, ko šajā programmā īpaši vērts redzēt. Ar rakstu par programmā "Riga IFF Selection" iekļauto dokumentālo filmu „Es un Morgans / I Called Him Morgan”, kas veltīta leģendārā džezmeņa Lī Morgana dzīvei un nāvei, Kino Rakstu autoriem pievienojas mūzikas speciālists Klāss Vāvere.
Autors: Klāss Vāvere


Vectēvs, kas bīstamāks par datoru (foto)

Filmas pirmizrāde notiks šodien, 17. augustā, un atklās programmu “Latvijas filmas Latvijas simtgadei”. No 18. augusta – kinoteātros visā Latvijā.


Lika Besona jaunais elements

Dodiet bērnam neierobežotu piekļuvi rotaļu veikala plauktiem, un jūsu kredītkarte tiks iztukšota tikpat ātri, cik mājoklī pieaugs raibais haoss. Dodiet mūsu paaudzes kulta režisoram Likam Besonam ap 200 000 000 € - jā, divsimt miljonus eiro lielu budžetu un teju neierobežotu piekļuvi CGI un pārējiem kino jauno tehnoloģiju zvēriem, un jūs dabūsiet košu un sarežģītu divu stundu garu starpgalaktisku atrakciju ar iespaidīgu kosmisku monstru galeriju, kuru apskaudīs visu Zvaigžņu karu dalībnieki.
Autors: Olga Dolina


Pieraksties e-pasta jaunumiem!

Atbalstītāji

Partneri

Biedrība "Ekrāns"

Draugi