„Spogulī” Tallinā. Pirmizrāde pandēmijā

Es neriskēju šo reportāžu nosaukt “Pēdējā Pakalniņas Pirmizrāde Pandēmijā”, lai kā man tie četri P patiktu, jo... mēs neko nezinām. Varam tikai vēlēties. Un vēlēšanās reizēm piepildās.
Autors: Laila Pakalniņa


“Lēciens”. Prom no sociālisma ideāliem

Izlaušanās no padomjzemes “maigā tvēriena” kļuvusi gandrīz vai par īpašu kino apakšžanru trilleros ar “aukstā kara” problemātiku. Bēg mākslinieki, baletdejotāji, mūziķi, zinātnieki, rakstnieki, sportisti, bēg dažādu rangu spiegi un diplomāti. Un, lūk, lietuviešu dokumentālistes Giedres Žickītes filmā bēg arī padomju zvejas kuģa radists Simas Kudirka, un saceļ gandrīz vai lielāku troksni, nekā visi minētie zinātnieki un rakstnieki kopā.
Autors: Agris Redovičs


Klimata krīze tiešsaistē: dokumentālo filmu ieteikumi

Pēdējo gadu laikā savā leksikā šķietami nevainīgo jēdzienu “klimata pārmaiņas” esam nomainījuši ar daudz dramatiskāku, bet arī precīzāku apzīmējumu - “klimata krīze.” Cilvēka darbības izraisītās kardinālās izmaiņas apkārtējā vidē aizvien biežāk nonāk arī dokumentālā kino veidotāju uzmanības centrā. Baltijas jūras dokumentālo filmu foruma (Baltic Sea Docs) vadītāja Zane Balčus iesaka vērtīgākos darbus, kurus var noskatīties dažādās filmu tiešsaistes platformās.
Autors: Zane Balčus


„Lēciens”. Ar skatu no Amerikas

Ja man ļauj izvēlēties starp spēlfilmu un dokumentālu filmu, allaž izvēlēšos pēdējo. Abos gadījumos tiek stāstīts stāsts, bet dokumentāla filma gandrīz vienmēr stāsta par kaut ko, kas ir patiešām noticis. Tā tas ir arī ar filmu “Lēciens”.
Autors: Kārlis Streips


Fotogalerija „Spogulī”. Pasaules pirmizrāde

Novembrī pasaules pirmizrādi Tallinas kinofestivāla „Melnās naktis” jeb PÖFF (Pimedate Ööde Filmifestival) galvenajā konkursā piedzīvo spēlfilma „Spogulī”, kurā atkal kopā strādā režisore Laila Pakalniņa un operators Gints Bērziņš.
Autors: Agnese Zeltiņa


Pieraksties e-pasta jaunumiem!

Atbalstītāji

Partneri

Biedrība "Ekrāns"

Draugi