Rīgas mājokļi filmās. 1945-1993

Ģeogrāfs Jānis Matvejs topošajā doktora disertācijā pēta pilsētvides atainojumu Latvijas filmās. Pats lielāko daļu bērnības pavadījis padomjlaika mikrorajonā, tipveida dzīvokļa šaurību un būvniecības zemo kvalitāti uzskatot par normu. Tagad, izrādās, šī bērnības pieredze viņam palīdz saskatīt pētnieciskos jautājumus filmās – „Šķēps un roze” (1959), „Četri balti krekli” (1967), „Mans draugs – nenopietns cilvēks” (1975)…
Autors: Jānis Matvejs


“Liekam būt”. Gatavs izšaut

"Padomju gangsterfilma" - šādu vēsturiski neiespējamu žanra apzīmējumu Aloiza Brenča spēlfilmai "Liekam būt" (1976) piedāvā kinokritiķe Ieva Augstkalna, vēlreiz noskatoties restaurēto filmu un rakstot recenziju "Kino Rakstu" kritikas meistardarbnīcu ietvaros.
Autors: Ieva Augstkalna


Gaspāra Noē šoka taktika

„Jūs nicinājāt "Viens pret visiem". Jūs ienīdāt "Neatgriezenisko". Jums riebās "Ieeja tukšumā". Jūs nolādējāt "Mīlestību". Tagad kārta "Ekstāzei"...” lepni vēsta viens no filmas "Ekstāze" publicitātes materiāliem. Argentīnas izcelsmes francūzis Gaspārs Noē koķetē ar provokatora tēlu, tā apzīmogojot visas savas filmas, kas sakņojas īsos, bet spilgtos franču kino periodos – „cinéma du look” un „jaunajā ekstrēmismā”.
Autors: Līga Požarska


Labākās draudzenes – seriāli par mammām

Sēdēt mājās un mēnešiem neiet nekur, ne izklaidēs, ne pat uz veikalu - jaunajām māmiņām tas ir pašsaprotams un, protams, grūts dzīves modelis. Savukārt seriālu veidotājiem tas ir neizsmeļams sēriju, situāciju un joku avots, un rezultāts var palīdzēt uz brīdi aizmirst, cik grūti tas ir.
Autors: Zane Ozoliņa


Emanuels Lefrāns: „Eksperimentālais kino nav eksperimentāls”

Parīzē dzīvojošais kinorežisors un visu savu filmu producents Emanuels Lefrāns savus darbus veido tikai un vienīgi uz kinolentes. Viņš ir pārliecināts, ka lentei, pateicoties tās emulsijas īpatnībām un iespējām, piemīt unikāla spēja atklāt cilvēka acij citādi neredzamu pasauli, tomēr nekad nevar zināt, vai filmas maģija „nostrādās”.
Autors: Sonora Broka


Pieraksties e-pasta jaunumiem!

Atbalstītāji

Partneri

Biedrība "Ekrāns"

Draugi