Septiņarpus stāsti par mīlestību

Mīlestības filmas kā žanrs pēdējo gadu pamatstraumes kino kvalitatīvajā daļā ir transformējies - tā varam secināt, redzot, ka šajā piecgadē daudz vairāk filmu veltīts homoseksuāliem mīlasstāstiem. Līdzās nepieciešamībai arī kinomākslā atspoguļot sabiedrības dažādību, jāatzīmē šīs tēmas dramaturģiskais un sižetiskais potenciāls, kas līdz šim maz izmantots. Arī te rodas gan izcili, gan mazāk veiksmīgi darbi, kas gan visi apliecina - mīlestības priekšā mēs visi esam vienādi.
Autors: Tabita Rudzāte


MUBI izlase vienai dienai

Pasaules mākslas kino straumēšanas platforma "Mubi" svētdien, 14. februārī, atzīmē četrpadsmito dzimšanas dienu un aicina svinēt kopā, ļaujot kinomīļiem visā pasaulē 24 stundas lietot šo platformu par brīvu, skatoties filmas, kas pieejamas attiecīgās valsts teritorijā. Rīgas starptautiskā kinofestivāla (Riga IFF) radošā direktore Sonora Broka iesaka piecas filmas, ar kurām sākt šo sinefilu ballīti.
Autors: Sonora Broka


„Gads pirms kara” Roterdamā. Apvērstais skatiens

Roterdamas festivāls kinoindustrijas ekosistēmā ir slavens ar jaunu un spilgtu autorkino režisoru atklāšanu pasaulei, bet zīmīgi, ka Dāvja Sīmaņa filmas „Gads pirms kara” iekļaušana konkursā „Big Screen Competition” palīdz arī mums pašiem saskatīt un novērtēt dažādību Latvijas autorkino spektrā.
Autors: Elīna Reitere


Vasara ar Fellīni jeb Tulkotāju piezīmes

Leģendārā Federiko Fellīni 101. jubilejas dienās apgāds „Aminori” laidis klajā grāmatu „Veidot filmu” – autobiogrāfisku kinorežisora stāstu par dzīvi un filmām. No itāļu valodas grāmatu tulkojušas Jana Bērziņa un Līva Trektere – māte un meita ar vienlīdz lielu mīlestību gan pret itāļu valodu, gan kino. Tagad viņas zina arī to, kā tas ir – tulkot Fellīni.
Autors: Jana Bērziņa


“Sprīdītis”. Ciniķe skatās pasaku

Vērtēt pasaku ar loģisku prātu nav laba ideja, secina Dace Čaure, "Kino Rakstu" kritikas meistardarbnīcas ietvaros analizējot Gunāra Pieša spēlfilmu "Sprīdītis". Gandrīz vai var saprast, kāpēc režisoram tik grūti nākusi šī filma, dienasgrāmatā fiksējot sarežģītas pārdomas par stāsta ideju un jautājot: "Kādēļ visi kā sarunājuši pārbauda sīko puišeli ar lielo dūšu?"
Autors: Dace Čaure


Pieraksties e-pasta jaunumiem!

Atbalstītāji

Partneri

Biedrība "Ekrāns"

Draugi