„Sargātāji”. Teorija par Padomijas Hobitāniju

Tolkīna varoņi ar folijas zobeniem padomju versijā par "Gredzenu pavēlnieku" - tā ir svaigākā interneta sensācija ar jau diviem miljoniem skatītāju, krievu TV uzvedums „Sargātāji / Хранители” (1991). „Sāksim ar virspusi un tad paraksim dziļāk,” saka Vilis Lācītis.


Autors: Vilis Lācītis


2 ANNAS: „Dabiski”. LV īsfilmu programma

„Pasaule dūc, mirdz un smaržo frekvencēs, kuras mēs ne tikai nespējam uztvert, bet nemaz vēl neesam atklājuši,” saka režisors un publicists Žulijens Nuhums Kulibali, šoreiz arī kuratora statusā – tieši viņš sakārtojis Latvijas īsfilmu programmu starptautiskajam festivālam 2ANNAS.
Autors: Žulijens Nuhums Kulibali


Dodiet savu ausi! Raidieraksti par kino

Vai jūs klausāties „podkāstus” jeb raidierakstus? Globālā «ekrānu noguruma» laikmets ir visīstākais brīdis, kad uzplaukt medijam, kas tikai jāklausās, nevis jāskatās...
Autors: Kristīne Simsone


Foto ©Gints Bērziņš. Kompozīcijas treniņš

Kinooperators Gints Bērziņš krāj savas vizuālās piezīmes fotogalerijā.
Autors: Gints Bērziņš


„Mājas kino” pirmais gads. Vai kinoteātri var augšupielādēt?

Šis nebūs piedzīvojumu stāsts par ceļojumiem aiz trejdeviņiem kalniem, kuros kāpām virs bīstamām aizām, nirām zilganzaļos okeānos un pēc cīņas ar krokodiliem atgriezāmies mājās jaunos deviņdesmito paskata puszābakos. Šis drīzāk ir stāsts par tupēšanu izstaipītās treniņbiksēs uz izdilušas segas ar palmām. Pagājis viens gads, kopš “Kino Bize” aicina filmas skatīties internetā, savā “Mājas kino”.
Autors: Paula Bērziņa, Māris Prombergs


Pieraksties e-pasta jaunumiem!

Atbalstītāji

Partneri

Biedrība "Ekrāns"

Draugi