„Zelta globusi” dažādās platformās

„Golden Globe / Zelta globusa” balvu ceremonija katru gadu liek atkal no jauna minēt, cik precīzi tā prognozē drīzo „Oskaru” dalīšanu, bet šogad vēl arī mudina intensīvāk klejot pa straumēšanas platformām, jo gandrīz visi laureāti ir tajās atrodami, tikai jāuztrenē meklēšanas prasmes.
Autors: Dita Rietuma


Objektīvākai ainai – „Black History Month”

Februāris Amerikas Savienotajās Valstīs tiek atzīmēts kā «melnās vēstures mēnesis / black history month" – refleksijas laiks, kas parasti vērš uzmanību uz melnādaino amerikāņu vēsturi, sasniegumiem un kultūru.
Autors: Kristīne Simsone


Pandēmijas laika seriāli – ar un bez glancētiem vāciņiem

Kamēr „kinoteātru formāta” filmas krājas pie pandēmijas aizvērtajām slūžām kā ledus gabali pie aizsprosta, toties jo aktīvāka rosība notiek straumēšanas formātā, kur cits pēc cita parādās jauni Latvijas seriāli, un laimīgā kārtā – ļoti dažādi! Šoreiz par diviem no tiem – „Atriebējas” un „Paliec negatīvs”.
Autors: Sonora Broka


„Manks”. Eposs par leijerkastnieku un pērtiķīti

Režisora Deivida Finčera jaunākā filma „Manks” ir viena no šāgada kino balvu sezonas favorītēm - tā saņēmusi visvairāk nomināciju “Kritiķu izvēles balvai” (12 nominācijas) un vēl sešas nominācijas “Zelta globusam”.
Autors: Marta Elīna Martinsone


Jauna veida kino – ekrānfilmas

Datora ekrāns kā filmas uzņemšanas laukums un kursors kā galvenais varonis – šāds jauna veida kino dzimis un attīstījies interneta vidē aptuveni pēdējos desmit gados. Pandēmijas ierobežojumi, kas skāruši arī filmu ražošanu, šī itin demokrātiskā formāta izplatību ir vairākkārt paātrinājuši, un ekrānfilmu veidotāji nu sola izcīnīt jaunu lappusi kinomākslā.
Autors: Agnese Lipska


Pieraksties e-pasta jaunumiem!

Atbalstītāji

Partneri

Biedrība "Ekrāns"

Draugi