Meditatīva odiseja RIBOCA 2 filmas uzņemšanas laukumā

Ar savu neatlaidīgo tieksmi pēc „valdzinājuma atjaunoties” otrā Rīgas Starptautiskā laikmetīgās mākslas biennāle (RIBOCA 2) iziet no pandēmijas krīzes ar augsti paceltu galvu. Līdz 13. septembrim Andrejsalas vārti aicina apmeklētājus izbaudīt pēdējās dienas, bet pavisam drīz izstāde piedzīvos reinkarnāciju kino formātā - kuratore Rebeka Lamarša-Vadela veido filmu kopā ar kinorežisoru Dāvi Sīmani un kinooperatoru Andreju Rudzātu.
Autors: Olga Dolina


Baltkrievija. Ar kameru pret ieročiem

Kinodokumentālista pienākums ir būt klāt ikvienā potenciālajā vēstures pagrieziena punktā - arī Baltkrievijā, kur prezidenta vēlēšanu rezultātu viltošana izraisījusi plašus protestus. Nosodot vardarbību kaimiņvalstī un represijas pret opozīcijas pārstāvjiem, publicējam pieredzes stāstus par to, kā Baltkrievijas kolēģi turpina strādāt, filmējot nevardarbīgo pretošanos apstākļos, kad iziet uz ielas kopā ar protestētājiem ir bīstami.
Autors: Sandijs Semjonovs


Seriāli. Dāmokla zobens virs kritiķu galvām

Seriālu kultūrā, kuras popularitāte arvien pieaug arī Latvijā, aktuāls ir ne vien mākslinieciskais aspekts, bet arī sociālā funkcija – tos skatās visu paaudžu un dažādu sociālo grupu cilvēki. Tomēr svarīgi saprast, ka seriālu sociālais lietderīgums nevar kompensēt fundamentālus trūkumus, kuru esamība pārsvarā tiek aizmirsta vai noklusēta, iztirzājot šo jautājumu. Neskatoties uz piedāvājumu, jājautā – vai pieprasījums un “plaša” latviešu seriālu izvēle patiešām neapšaubāmi garantē kvalitatīvu saturu? Un, galu galā, kāda ir kinokritiķu loma šajā procesā?
Autors: Ieva Augstkalna


Ilze Burkovska-Jakobsena un Nora Ikstena. Par mātēm un meitām

Filma „Mans mīļākais karš” ir pabeigta, pasaulē jau ievērota un septembrī būs arī Latvijā. Filmai „Mātes piens” septembrī tikai sāksies filmēšanas periods, bet pasaules ceļus jau izstaigājis romāns, pēc kura šī filma top. Autores – režisore Ilze Burkovska-Jakobsena un rakstniece Nora Ikstena – iepazinās pēc Kino Rakstu aicinājuma un uzreiz atklāja, ka patiesībā abas dara vienu kopīgu, ļoti svarīgu un neatliekamu darbu. „Mēs, trauslās latviešu sievietes, sitamies te ar saviem politiskajiem stāstiem...,” smejas Nora. Bet vēl gan Ilzei, gan Norai tas ir arī mammas stāsts. „Tās mūsu mammas, viņas tādu spēku dod, viņas tev saka – ej uz priekšu, tev vēl ir duka iekšā!”
Autors: Kino Raksti


Toms Krūzs, „Tenet” un sievietes

Toms Krūzs šoreiz ieradās salīdzinoši ikdienišķi. Melnā auto pabrauca garām Bekingemas pilij, jo viņa galamērķis bija kinoteātris, kur noskatīties Kristofera Nolana lielbudžeta trilleri "Tenet". Ievietojot šo video savā twitter-kontā, Toms rosina kinoskatītājus sekot viņa piemēram un lūdz katru no mums kļūt par varoni, kas izglābj savu kinoteātri.
Autors: Elīna Reitere


Pieraksties e-pasta jaunumiem!

Atbalstītāji

Partneri

Biedrība "Ekrāns"

Draugi