Laiks kā sižets

Staņislava Tokalova dokumentālā filma "Laiks, kura nav. Mihails Tāls" ir rūpīgi veidots, labi nostrādāts un sinefilijas gara caurausts darbs, kas piepildīts ar mīlestību uz slaveno rīdzinieku.
Autors: Dmitrijs Rancevs


“Anomalisa”, jokainais valdzinājums

Kinofestivāla “Spektrs” ietvaros svētdien, 17. aprīlī, iespējams, vienīgo seansu Latvijā piedzīvo “Oskara” balvai nominētā Čārlija Kaufmana filma “Anomalisa” – pilnmetrāžas leļļu animācija ar eksistenciālu dimensiju.
Autors: Alise Zariņa


Kamera palika ieslēgta

No 12. aprīļa Rīgas kinoteātros skatāma Vitālija Manska dokumentālā filma "Saules staros" - ironisks, bet brīžiem pat traģisks stāsts par ideālu ģimeni ideālā valstī - Ziemeļkorejā, kur viss tik ļoti atgādina kādreizējo Padomju Savienību. Režisore un kinokritiķe Alise Zariņa jau pirms pusgada, noskatoties šo filmu Tallinas festivālā, saprata, ka "tā ir manta", kas jārecenzē tūlīt.
Autors: Alise Zariņa


Jāņa Streiča ekrāna patiesība

Latvijā sācies Jāņa Streiča kinogads, un jau trešdien, 13. aprīlī – pirmā meistarklase kinoteātrī “Splendid Palace”, sekos vēl divas – 20. un 27. aprīlī. Kino Raksti piedāvā ieskatu, kā tas būs – kā Jānis Streičs stāsta publikai par savām filmām un profesionālajiem noslēpumiem tajās. Piemēram, par to, kāpēc labākais kinomākslinieks būtu Šerloks Holmss, kāpēc leģendārā „Teātra” Īvija bija zvaigzne tikai Streiča filmās un kur slēpjas „ļaunuma sakne” latvju spēlfilmu teatrālajiem dialogiem.
Autors: Jānis Streičs


Es gaidīju pārāk daudz

Renāra Vimbas debijas spēlfilma "Es esmu šeit" pēc pasaules pirmizrādes un lieliskajiem panākumiem Berlīnes kinofestivālā atlasīta dalībai vēl vairākos starptautiskos festivālos, bet pašu mājās to pusotra mēneša laikā apmeklējuši gandrīz 20 000 skatītāju un režisors ceļo pa Latviju, tiekoties ar skatītājiem. Kino Raksti turpina publicēt viedokļus par filmu – arī „nepopulārus”, kā paškritiski atzīst šīs recenzijas autore Alise Zariņa.
Autors: Alise Zariņa


Pieraksties e-pasta jaunumiem!

Atbalstītāji

Partneri

Biedrība "Ekrāns"

Draugi