Tamperes festivāls: profesionalitāte kedās

Nesen Somijā noslēdzās jau 46. Tamperes filmu festivāls, kas līdzās Klermonferānas (Francijā) un Oberhauzenas (Vācijā) īsfilmu festivāliem ir saucams par vienu no Eiropas svarīgākajiem notikumiem īsfilmu jomā. Iespējams, Latvijas publikai Tamperes filmu festivāla nosaukums palicis atmiņā no pagājušā gada, kad tur starptautiskajā īsfilmu konkursā galveno balvu ieguva brāļu Laura un Raita Ābeļu filma „Kastrāts kuilis”, līdz ar to saņemot iespēju kvalificēties ASV Kinoakadēmijas Oskara balvai.
Autors: Agnese Logina


Ezīši uz milžu pleciem

Varbūt mazi ezīši caur mežu nēsā sainīšus, to vislabāk zina Jurijs Noršteins, kurš nesen viesojās Rīgā ar lekciju. Mācīties no dižajiem – to savukārt iesaka Šellija Peidža, studijas „DreamWork” animācijas speciāliste, kura Rīgā pabija 2015. gada nogalē.
Autors: Ieva Viese


Kino Raksti iesaka: Sveicināts, Vladimir! / Hail, Vladimir!

Portālā „BNE IntelliNews” publicēta Latvijā dzīvojošā rakstnieka un žurnālista Maika Koljēra (Mike Collier) recenzija par Jura Pakalniņa filmu „Ģenerālplāns”. Kino Raksti piedāvā artistiskās recenzijas oriģinālu un tulkojumu latviski.
Autors: Maiks Koljērs


Dmitrijs Rancevs iesaka: Berlināle kā šķērsgriezums

Latvijai, protams, nesen aizvadītajā Berlīnes kinofestivālā pats galvenais bija Kristāla lācis, ko saņēma Renāra Vimbas filma „Es esmu šeit”. Taču interesanti ir arī citi festivāla rezultāti, par kuriem savā apskatā portālā "arterritory.com" spriež Vika Smirnova, kinozinātniece no Sanktpēterburgas, - viņas analītiskajā skatījumā Berlināle ir kā šķērsgriezums, kas skaidri parāda mūsdienu kinematogrāfijas aktuālās tendences.


Krievijas propaganda no putna lidojuma

Kinoteātrī “K.Suns” no 4. marta un kinoteātrī “Splendid Palace” no 12. marta skatāma jauna un pēdējā laika politiskajā situācijā īpaši aktuāla dokumentālā filma „Ģenerālplāns” (studija „Mistrus Media”, režisors Juris Pakalniņš, scenārija autore Sanita Jemberga, pētnieces – Inga Spriņģe un Arta Ģiga). Kā formulē komunikācijas zinātņu doktors un mediju pētnieks Mārtiņš Kaprāns – filma vēsta, ka no Krievijas propagandas nav jābaidās, tā intelektuāli jāsavalda, neaizmirstot par ironiju.
Autors: Mārtiņš Kaprāns


Pieraksties e-pasta jaunumiem!

Atbalstītāji

Partneri

Biedrība "Ekrāns"

Draugi