Animācija un skatītājs, skatītājs un vēlreiz skatītājs

Milzu brīvdabas LED ekrāns ar simtiem skatītāju, pusaudžu rindas datorspēļu zonā, virtuāli apgleznota Sidnejas operas fasāde un "Burvju flautas" iestudējums ar dzīviem solistiem animācijas pasaulē... Aprīļa nogalē Vācijas pilsētā Štutgartē notika jau 23. Starptautiskais animācijas festivāls (ITFS); šai mākslas jomai veltīto pasaules festivālu līgā tas ir viens no ievērojamākajiem spēlētājiem.
Autors: Elīna Reitere


Laimdonis Grasmanis un „elefantības”

2016. gada 12. maijā aprit 100 gadu, kopš dzimis viens no pirmajiem Latvijas kinomāksliniekiem, talantīgais scenogrāfs Laimdonis Grasmanis (1916-1970), brīžiem arī izdomas bagāts bohēmists un „elefantību meistars” (lietojot paša Grasmaņa izgudrotu teicienu), tomēr pamatā kaislīgs gleznotājs („Trīne mirst vai pirts deg – ir jāmālē!” – vēl viens Grasmaņa teiciens). Tēva piemiņu rūpīgi kopj žurnāliste un rakstniece Ilze Būmane-Grasmane, tapušas jau vairākas grāmatas (arī šogad viena iznāk apgādā "Mansards"), bet tieši 12. maijā Teātra muzejā tiek atklāta Laimdoņa Grasmaņa gleznu un citu darbu izstāde.
Autors: Ilze Būmane-Grasmane


Haosa vertikāle

Vēl tikai vienā Rīgas kinoteātrī, “Forum Cinemas / Citadele” ir skatāma Bena Vītlija filma „Virsotne / High-Rise” – trakulīga art-house atrakcija, kas dažam skatītājam, sēdot kinozālē, var likt iedomāties: “Ārprāts, kur es esmu nokļuvis...”
Autors: Olga Dolina


Kolēģa blogs 2. Jaunās tendences

Režisore Kristīne Briede turpina rubriku “Kolēģa blogs”, šoreiz veltījums arī tiem, kas piedalījās 4. maija Latvijas filmu maratonā – kaut vai ar “Facebook” ierakstu par to, ka sēž Jāņa Putniņa jaunās filmas “Degošais” pirmizrādē.
Autors: Kristīne Briede


Niša – visa pasaule

Kinoteātra “Kino Bize” paspārnē 5-8. maijā notiek 3. Rīgas Pasaules filmu festivāls, kura programmu šogad veido Tonijas de Bromhedas filmu retrospekcija, Marka Aitkena lekcija / meistarklase, kā arī etnogrāfiskā kino izlase no visas pasaules. Lai sniegtu mazliet konteksta un palīdzētu orientēties filmu izlasē, Kino Raksti piedāvā nelielu ceļvedi festivāla notikumos.
Autors: Ildze Terēze Felsberga


Pieraksties e-pasta jaunumiem!

Atbalstītāji

Partneri

Biedrība "Ekrāns"

Draugi