Spriedzes filmu anatomija

No 21. jūlija kinoteātrī „Kino Bize” sākas „retro-festivāls” – klasisku spriedzes filmu jeb „bojeviku” parāde. Par žanra būtību, spilgtākajiem paraugiem un loģisko pagrimumu raksta programmas sastādītājs Arturs Zavgorodnijs.
Autors: Arturs Zavgorodnijs


Mērijas ceļojums (foto)

Fotoreportāža no Latvijas Simtgades programmas dokumentālās spēlfilmas "Mērijas ceļojums" pirmajām filmēšanas dienām.
Autors: Agnese Zeltiņa


Karlovi Vari – jauneklīgi svētki visiem

Sekojot Kristīnes Želves ierosinājumam, lai par Karlovi Varu filmām pastāsta kāds cits, kas vairāk paspējis redzēt, Kino Raksti dod vārdu kinokritiķei Anitai Uzulniecei.
Autors: Anita Uzulniece


Karlovi Varu siltie ūdeņi

Neviens nopietns, kino biznesā rukājošs profesionālis vairs nevar atļauties kinofestivālā bohēmiski baudīt filmu pēc filmas, ir jāstrādā – īpaši, ja esi ieradies ar savas topošās filmas projektu „virtuālajā mapītē”. Tā tas bija arī režisorei Kristīnei Želvei, kura turklāt netālu no Karlovi Variem atrada pili, kurā Otrā pasaules kara beigas sagaidīja viņas topošās dokumentālās filmas „Mērijas ceļojums” varone, Latvijas muzeju bagātību sargeņģelis Mērija Grīnberga.
Autors: Kristīne Želve


Festivāls estētam un automehāniķim

„Mēs gribam radīt festivālu, kas būs saistošs ne tikai māksliniekam, bet arī automehāniķim - demonstrētajās filmās atklātās tēmas ir plašas un universālas,” – tā jau pirms diviem gadiem festivāla misiju nodefinēja tā rīkotājs Māris Prombergs, kinoteātra „Kino Bize” saimnieks. Viņš uzsver, ka dizainam nav jābūt tikai šauras estētu sabiedrības interešu objektam, dizains ir visā, ko mēs turam rokās un uz ko skatāmies – pelēkā zīmuļa formā, riteņa rāmja izliekumā, piemājas veikaliņa izkārtnē vai tavas mīļākās grupas albuma vāciņā. No 8. jūlija Kuldīgā – Dizaina filmu festivāls.
Autors: Ildze Terēze Felsberga


Pieraksties e-pasta jaunumiem!

Atbalstītāji

Partneri

Biedrība "Ekrāns"

Draugi