Dokumentālā kino fenomens Rīgā

Trīs dienas, no 14. – 16. aprīlim, Rīga kļūs par tikšanās vietu Baltijas jūras reģiona dokumentālā kino zinātniekiem un interesentiem, kuri šeit ieradīsies, lai piedalītos starptautiskā zinātniskā konferencē “Baltijas jūras reģiona dokumentālais kino: sociāls un estētisks fenomens”. Šī konference ir pirmais kopīgais sadarbības projekts divām Latvijas Kultūras akadēmijas struktūrām – Zinātniskās pētniecības centram un Rīgas Kino muzejam.
Autors: Zane Balčus


Bīstamas spēles uz baseina malas

Lukas Gvadanjīno „Saules apžilbinātie / A Bigger Splash” ir viena no šā gada gaidītākajām Eiropas kino pirmizrādēm – estētiska un vizuāla bauda, pirmklasīgs aktieru ansamblis ar pārpasaulīgo kino būtni Tildu Svintoni un episki hedonisko Ralfu Fainsu, kurš nebaidās pārkāpt savas aktiera reputācijas robežas.
Autors: Olga Dolina


Festivāls “Kino Pedālis” aicina

Latvijas festivālu pulkam pievienojas jauns dalībnieks – velo- un kino festivāls “Kino Pedālis”, kas notiks no 13. maija līdz 15.maijam Valmierā un apkārtnē, bet līdz 1. maijam vēl aicina iesniegt filmas konkursam.
Autors: Elīna Megne


5. Studentu un skolēnu īsfilmu festivāls „Tumša Bilde 2016”

Alberta koledža aicina visus radošos prātus piedalīties 5. Studentu un skolēnu īsfilmu festivālā „TUMŠA BILDE 2016”! Pieteikšanās festivālam un īsfilmu iesniegšana līdz 2016.gada 1.maijam (ieskaitot), iesūtīt īsfilmu var jebkurš 10.-12. klašu skolēns un 1.-4. kursa students. Festivāla noslēguma ceremonija un vērtēšana notiks 19.maijā plkst. 16:00 „Kino mājā”.


Un Vārds tapa filma

No 28. marta līdz 3. aprīlim „Happy Art Museum” telpās (tirdzniecības centra „Galerija Rīga” 7. stāvā) notiek 18. kinoforums „Un Vārds tapa filma”, programmā desmit filmas, kas dažādos kinofestivālos saņēmušas Ekumēniskās žūrijas balvas. Cilvēku dramatiskie likteņi, ilgas un cerības, pasaules konfliktu balsis un atbalsis.
Autors: Anita Uzulniece


Pieraksties e-pasta jaunumiem!

Atbalstītāji

Partneri

Biedrība "Ekrāns"

Draugi