Noktirne apdraudētai sugai

Divas stundas kopā ar īpaši prasīgo un kino gaumē izsmalcināto Venēcijas kinofestivāla publiku 1700 vietu lielā, pārpildītā kino angārā, kur skatītāji sakāpinātā uzmanībā gluži vai piekalti krēsliem un neatļaujas nevienu lieku kustību... Tāda bija Lielās žūrijas balvas jeb Sudraba Lauvas godalgotās Toma Forda filmas "Nakts dzīvnieki / Nocturnal animals" (2016) pirmizrāde Lido salā, un nu beidzot filma tiek piedāvāta arī Rīgas kinoteātru apmeklētājiem.
Autors: Olga Dolina


Daira Āboliņa un Streiča maģiskais reālisms

Sērijā „Kino Rakstu bibliotēka” iznācis jauns un vērtīgs darbs – apgāds „Dienas Grāmata” izdevis kinokritiķes Dairas Āboliņas pirmo grāmatu „Jāņa Streiča maģiskais reālisms. 22 filmas”, un 2. decembrī notika grāmatas atvēršanas svētki kinoteātrī „Splendid Palace”.
Autors: Kino Raksti


Melnās novembra naktis Tallinā

Tallinas starptautiskā kinofestivāla “Melnās naktis / Pimedate Ööde filmifestival” noslēguma ceremonijā Latvijas spēlfilmas "Melānijas hronika" operators Gints Bērziņš saņēma balvu kā šī A klases festivāla galvenā konkursa skates labākais operators. Kino Rakstos - aculiecinieka piezīmes par festivālu, kurā līdz ar daudziem Latvijas profesionāļiem pabija arī Rīgas starptautiskā kinofestivāla (Riga IFF) radošā direktore Sonora Broka.
Autors: Sonora Broka


Dumpīgi un brīvi

Nu jau arī Rīgas kinoteātros skatāma filma, kas šāgada pavasarī ieguvusi Kannu kinofestivāla žūrijas balvu un valdzina ar totālu brīvības sajūtu – jautra dzīve uz riteņiem un bez robežām, visi iespējamie netikumi un mīlestība, kas var sagraut, bet var arī norūdīt. Britu režisores Andrea Arnoldas (1961) ceturtā pilnmetrāžas spēlfilma “Amerikāņu saldumiņš / American Honey”.
Autors: Laura Brokāne


Tīrās enerģijas – diktatūra un rokmūzika

„Septiņas dienas kā spiegs” vai „Montēsim filmu kā rokgrupa”, vai „Skatpunkts tuvu patiesībai” – arī tādus virsrakstus varēja likt šai sarunai, kurā Gustavs Terzens izjautā režisoru Uģi Olti par viņa jauno dokumentālo filmu „Atbrīvošanas diena / Liberation Day”. 19. novembrī filma piedzīvo pasaules pirmizrādi Amsterdamā, dokumentālā kino festivālā IDFA, kura oficiālajai programmai atlasīts šis gandrīz neticamais stāsts par slovēņu rokgrupas „Laibach” koncertu Ziemeļkorejā.
Autors: Gustavs Terzens


Pieraksties e-pasta jaunumiem!

Atbalstītāji

Partneri

Biedrība "Ekrāns"

Draugi