"ArtDocFest / Riga" un dokumentālistu pēcpusdienas snauda

Starptautiskais dokumentālā kino festivāls "ArtDocFest / Riga" pasludinājis vēlēšanos atjaunot kādreiz slavenos dokumentālistu simpozijus kā iespēju analizēt un vērtēt aktuālās filmas un tendences. Pirmo pārskatu par nesenām un spilgtām Latvijas dokumentālajām filmām sagatavoja kinozinātnieks Agris Redovičs, novērtējot kopējo ainu kā snaudu un nevēlēšanos īpaši piepūlēties, tomēr izceļot trīs "praviešus", kam ir īpašas attiecības ar Patiesību. Ļoti piemērots izaicinājums sarunas turpināšanai ar citiem viedokļiem...
Autors: Agris Redovičs


Rolands Kalniņš un gadsimti

Tas Visums šķiet neaptverams, un 99 gadi slēpj daudz vairāk, nekā tikai „gandrīz gadsimtu”. Kinorežisors Rolands Kalniņš Latvijas kinovēsturē ir īpaša parādība, viņš jau pats ir tā Latvijas kino vēsture. Uzskatāms apliecinājums – fotogalerija no dažādiem Rolanda Kalniņa dzīves mirkļiem.
Autors: Kino Raksti


„Divas strīpiņas”. Aborti ārpus rāmjiem

Režisores Alises Zariņas studiju darba "Divas strīpiņas" būtiskākais iedarbības aspekts, kas būtu pārtulkojams arī citos traumatiskos, no morāles viedokļa neviennozīmīgos stāstos, ir veids, kā tajā parādās emocijas un afekts – divas šķietami līdzīgas parādības, kuras šajā gadījumā prasmīgi šķirtas, tā veicinot padziļinātu, kritisku skatījumu uz abortu kā sabiedrisku, nevis „privātu” problēmu.
Autors: Ieva Melgalve


„Dzīvīte”. Barontēva flešbeki

Režisora Uģa Oltes pārdomas par Aivara Freimaņa filmu „Dzīvīte” pēc 32 gadu neredzēšanās.
Autors: Uģis Olte


„Dzimtene”. Atmiņu ceļojums uz Lietuvu

Mazliet svešāds lietuvietis atceļo no aizjūrām un viesojas mātes dzimtajās mājās. Pagaidām nevar paredzēt, kuri atmiņu kadri izrādīsies nākotni transformējoši, tāpēc mūsu varonim aizgūtnēm jātver un apziņā jānoglabā tie visi.
Autors: Agnese Lipska


Pieraksties e-pasta jaunumiem!

Atbalstītāji

Partneri

Biedrība "Ekrāns"

Draugi