Gaspāra Noē šoka taktika

„Jūs nicinājāt "Viens pret visiem". Jūs ienīdāt "Neatgriezenisko". Jums riebās "Ieeja tukšumā". Jūs nolādējāt "Mīlestību". Tagad kārta "Ekstāzei"...” lepni vēsta viens no filmas "Ekstāze" publicitātes materiāliem. Argentīnas izcelsmes francūzis Gaspārs Noē koķetē ar provokatora tēlu, tā apzīmogojot visas savas filmas, kas sakņojas īsos, bet spilgtos franču kino periodos – „cinéma du look” un „jaunajā ekstrēmismā”.
Autors: Līga Požarska


Labākās draudzenes – seriāli par mammām

Sēdēt mājās un mēnešiem neiet nekur, ne izklaidēs, ne pat uz veikalu - jaunajām māmiņām tas ir pašsaprotams un, protams, grūts dzīves modelis. Savukārt seriālu veidotājiem tas ir neizsmeļams sēriju, situāciju un joku avots, un rezultāts var palīdzēt uz brīdi aizmirst, cik grūti tas ir.
Autors: Zane Ozoliņa


Emanuels Lefrāns: „Eksperimentālais kino nav eksperimentāls”

Parīzē dzīvojošais kinorežisors un visu savu filmu producents Emanuels Lefrāns savus darbus veido tikai un vienīgi uz kinolentes. Viņš ir pārliecināts, ka lentei, pateicoties tās emulsijas īpatnībām un iespējām, piemīt unikāla spēja atklāt cilvēka acij citādi neredzamu pasauli, tomēr nekad nevar zināt, vai filmas maģija „nostrādās”.
Autors: Sonora Broka


Visi mani kinoteātri

Kad Latvijas valdība izsludināja jaunu ārkārtējo situāciju valstī un līdz ar to arī dažādus ierobežojumus, pirmais, par ko es iedomājos, bija slēgti kinoteātri. Atkal jau. Tāpēc, dīvainas solidaritātes, skumju, nostaļģijas un trauksmes sajūtu pārņemta, savācu bērnus un pēdējā dienā pirms slēgšanas aizrāvu viņus uz vietējo Siguldas kinoteātri.
Autors: Tabita Rudzāte


„Puika”. Kur mājas?

Atsaucoties Kino Rakstu organizētās jauno kinokritiķu meistardarbnīcas aicinājumam ar svaigu skatu palūkoties uz restaurēto Latvijas kino klasiku, filmdare un arhīviste Lāsma Bērtule izvēlējās Aivara Freimaņa filmu "Puika" (1977) un secināja, ka pati filma jau ir kā tāds puika, kas uz kaut ko skatās.
Autors: Lāsma Bērtule


Pieraksties e-pasta jaunumiem!

Atbalstītāji

Partneri

Biedrība "Ekrāns"

Draugi