Replikants pēc paša gribas

„Pa asmeni skrejošais 2049 / Blade Runner 2049” ir pēdējā laika labākā filma starp kosmiskās nākotnes vīziju žanra konkurentiem, tomēr klusībā urda gandrīz zaimojošs jautājums – varbūt sīkvelu filmām labāk dažreiz nekaunīgi pretendēt uz ģenialitāti un skaļi izgāzties, nekā vienkārši labi tikt galā ar uzdevumu, nodrošinot kases ienākumus? Abi "Skrejošie" (1982 un 2017) ir viena īpatnēja laika mašīna, ceļojums nākotnē un pagātnē vienlaikus – tādā kā mākslīgi novecinātā nākotnē ar atdzīvinātiem pagātnes rēgiem.
Autors: Olga Dolina


Vai viegli būt Dievam?

Šokējošs, trauksmains, zaimojošs, agresīvs, iztukšojošs, izaicinošs, sirreāls, mokošs – un tā līdz bezgalībai. Kamēr pasaules kinokritiķi sacenšas epitetu cīņās un gandrīz vienbalsīgi piedēvē Darenam Aronovskim fon Trīra, Polaņska vai Bunjuela garu, pasludina par jaunās Dievišķās komēdijas kinoversijas autoru vai aizrautīgi tulko filmas "Māt! / Mother!" gauži acīmredzamos jēdzieniskos kodus, pats amerikāņu kino "sliktais zēns" izbauda šādu reakciju uz savu „sitienu, kas notriec no kājām”, lepni uzsverot, ka tieši tā bija ieplānots – lai filma nevienam nepatiktu.
Autors: Olga Dolina


Zvērs sevī

No 29. septembra kinoteātru repertuārā nonāk Aika Karapetjana spēlfilma “Pirmdzimtais”, kurā norisinās apslēpta, tomēr visnotaļ aizraujoša divu mūsdienu kinematogrāfijā joprojām sastopamu pieeju divkauja – tīrs autorkino spēlējas ar žanra klišejām.
Autors: Dmitrijs Rancevs


Necilvēcība

Seši neuzdoti jautājumi Andrejam Zvjagincevam par viņa filmu “Nemīlestība / Нелюбовь”, kas 23. un 24. septembrī būs skatāma arī Rīgā, kinoteātrī "Splendid Palace" festivāla "Baltijas Pērle" ietvaros.
Autors: Dmitrijs Rancevs


Gandrīz gotisks detektīvs

Stāsts par Mcenskas apriņka lēdiju Makbetu ir hrestomātisks gan literatūrā, gan teātrī, gan kinomākslā, un nu arī Rīgas starptautiskā kinofestivāla programmā – Viljama Oldroida filma par laikmetu, kurā ārēja atturība slēpj garīgi un fiziski izvirtušu amoralitāti.
Autors: Henrieta Verhoustinska


Atbalstītāji

Partneri

Biedrība "Ekrāns"

Draugi