Tulkojumā pazudis Austrumeiropas kino Kotbusā

Novembrī Kino Raksti ieguvuši jaunu draugu mazliet citā formātā – "Radio Klasika" programmā sāk skanēt kino raidījums "Piejūras klimats" piektdienu rītos 9:05 ar atkārtojumu svētdienās 18:45. Šīsnedēļas raidījuma vadītāja Sonora Broka ēterā piemin savu neseno viesošanos Kotbusas festivālā, par kuru vairāk lasāms, protams, Kino Rakstos.
Autors: Sonora Broka


Kino Rakstu ceļvedis “Lielajā Kristapā”

Nacionālā kino balva “Lielais Kristaps” (no 9. novembra līdz 14. novembrim) konkursa skatē izceļ visas šobrīd būtiskākās Latvijas filmas, un neliela inventarizācija apliecina, ka Kino Rakstos gandrīz visas šīs būtiskākās filmas ir recenzētas, apspriestas un analizētas. Piedāvājam koncentrētu iespēju atrast un izlasīt jebkuru recenziju, plānojot savu festivāla programmu vai salīdzinot viedokļus par jau redzētām filmām.
Autors: Kino Raksti


"Nordic Highlights". Skandināvi plašā spektrā

Kas vieno Zviedrijas sāmus, Somijas sāmus, siļķu suši, sivēnrozā busiņu un kilograma etalonu? Atbildes jāmeklē Rīgas starptautiskā kinofestivāla (Riga IFF) programmā „Nordic Highlights”, kuras sarakstā ir 12 filmas; atklāšana gaidāma 9. septembrī.
Autors: Sonora Broka


Hāgesunnas antistress. Jaunais ziemeļvalstu kino

Norvēģi patiesi izprot kultūras decentralizācijas ideju. Jau 23 gadus augustā teju visa ziemeļvalstu kino industrija (un 44 gadus publika) pulcējas nelielā Norvēģijas zvejnieku pilsētiņā Hāgesunnā, lai nosvinētu īsās ziemeļu vasaras izskaņu un iezīmētu jaunās kino sezonas sākumu, kas turpināsies jau Venēcijā un Toronto. Hāgesunna atrodas stundas lidojumā no Oslo, pašos Norvēģijas rietumos, un mans ceļojums turp no Rīgas iestiepjas pat visas dienas garumā.
Autors: Sonora Broka


Visskaistākais no festivāliem

Piezīmes par 2017. gada Ansī starptautisko animācijas festivālu un filmu tirgu MIFA – par komiksu nūģiem un talantu pēddziņiem, par skatītājiem kā zivtiņu simtiem, par zombijbusiņu un Ķīnas spiedienu, par darbu filmu tirgus Latvijas stendā un poļu animatoru pieņemšanu rožu dārzā un, protams, par lieliskām filmām, dažas no tām arī onlainā noskatāmas.
Autors: Ieva Viese-Vigula


Atbalstītāji

Partneri

Biedrība "Ekrāns"

Draugi