"Nordic Highlights". Skandināvi plašā spektrā

Kas vieno Zviedrijas sāmus, Somijas sāmus, siļķu suši, sivēnrozā busiņu un kilograma etalonu? Atbildes jāmeklē Rīgas starptautiskā kinofestivāla (Riga IFF) programmā „Nordic Highlights”, kuras sarakstā ir 12 filmas; atklāšana gaidāma 9. septembrī.
Autors: Sonora Broka


Hāgesunnas antistress. Jaunais ziemeļvalstu kino

Norvēģi patiesi izprot kultūras decentralizācijas ideju. Jau 23 gadus augustā teju visa ziemeļvalstu kino industrija (un 44 gadus publika) pulcējas nelielā Norvēģijas zvejnieku pilsētiņā Hāgesunnā, lai nosvinētu īsās ziemeļu vasaras izskaņu un iezīmētu jaunās kino sezonas sākumu, kas turpināsies jau Venēcijā un Toronto. Hāgesunna atrodas stundas lidojumā no Oslo, pašos Norvēģijas rietumos, un mans ceļojums turp no Rīgas iestiepjas pat visas dienas garumā.
Autors: Sonora Broka


Visskaistākais no festivāliem

Piezīmes par 2017. gada Ansī starptautisko animācijas festivālu un filmu tirgu MIFA – par komiksu nūģiem un talantu pēddziņiem, par skatītājiem kā zivtiņu simtiem, par zombijbusiņu un Ķīnas spiedienu, par darbu filmu tirgus Latvijas stendā un poļu animatoru pieņemšanu rožu dārzā un, protams, par lieliskām filmām, dažas no tām arī onlainā noskatāmas.
Autors: Ieva Viese-Vigula


Izraēlai piestāv fatālisms

Izraēla ir viena no pasaules kino augošajām lielvalstīm, par kuru Eiropā ir visai aptuvens un trūcīgs priekšstats, tomēr ir vērts uzzināt vairāk par valsti, kurā vairāk nekā desmit augstskolas audzina spēcīgu konkurenci kino industrijā. 23. jūlijā Jeruzalemē beidzās 34. starptautiskais kinofestivāls, uz kuru no Latvijas bija uzaicināta kinokritiķe Daira Āboliņa.
Autors: Daira Āboliņa


Oberhauzena. Pašiem sava valoda

“Mēs meklējam darbus ar savu vizuālo valodu, jaunus pagriezienus un formas. Jau 63 gadus Oberhauzenas spēks slēpjas vēlmē pieņemt jauno, pārsteidzošo un īpatnējo,”– tā sevi piesaka Starptautiskais Oberhauzenas īsfilmu festivāls, aicinot jaunos autorus iesniegt darbus festivāla konkursa programmām. No 28. jūnija piecas spilgtākās šāgada Oberhauzenas konkursa filmas ir pieejamas VOD platformā MUBI.
Autors: Ieva Balode


Atbalstītāji

Partneri

Biedrība "Ekrāns"

Draugi