Džezs, mīla un nāve ziemas naktī

Rīgas starptautiskais kino festivāls (Riga IFF) izsludinājis pilnu programmu, un Kino Raksti sāk apskatīt filmas, ko šajā programmā īpaši vērts redzēt. Ar rakstu par konkursam atlasīto dokumentālo filmu „I Called Him Morgan”, kas veltīta leģendārā džezmeņa Lī Morgana dzīvei un nāvei, Kino Rakstu autoriem pievienojas mūzikas speciālists Klāss Vāvere.
Autors: Klāss Vāvere


Lika Besona jaunais elements

Dodiet bērnam neierobežotu piekļuvi rotaļu veikala plauktiem, un jūsu kredītkarte tiks iztukšota tikpat ātri, cik mājoklī pieaugs raibais haoss. Dodiet mūsu paaudzes kulta režisoram Likam Besonam ap 200 000 000 € - jā, divsimt miljonus eiro lielu budžetu un teju neierobežotu piekļuvi CGI un pārējiem kino jauno tehnoloģiju zvēriem, un jūs dabūsiet košu un sarežģītu divu stundu garu starpgalaktisku atrakciju ar iespaidīgu kosmisku monstru galeriju, kuru apskaudīs visu Zvaigžņu karu dalībnieki.
Autors: Olga Dolina


Visskaistākais no festivāliem

Piezīmes par 2017. gada Ansī starptautisko animācijas festivālu un filmu tirgu MIFA – par komiksu nūģiem un talantu pēddziņiem, par skatītājiem kā zivtiņu simtiem, par zombijbusiņu un Ķīnas spiedienu, par darbu filmu tirgus Latvijas stendā un poļu animatoru pieņemšanu rožu dārzā un, protams, par lieliskām filmām, dažas no tām arī onlainā noskatāmas.
Autors: Ieva Viese-Vigula


Brīnumsieviete starp citiem supervaroņiem

Petijas Dženkinsas režisētā „Brīnumsieviete / Wonder Woman”, kas nupat pārvirpuļoja Latvijas kinoekrāniem, ir filma, ko mēs (paši nezinot) tik ļoti bijām gaidījuši. To apliecina arī izplatīšanas rezultāti – Latvijā šo filmu noskatījušies mazliet vairāk nekā 15 000 skatītāju, par 10% pārsniedzot izplatītāju prognozes un ļaujot cerēt, ka vēl lielāku interesi piedzīvos nākamā, novembrī gaidāmā supervaroņu ansamļa filma „Taisnības līga / The Justice League”, kur vienu no galvenajām lomām atkal spēlēšot Brīnumsieviete.
Autors: Agnese Logina


Roberta Mičuma skatiena zīmē

„Lielās” filmu industrijas darbinieki savu gada ritējumu mēra pēc lielajiem aktuālajiem festivāliem – Berlīnes, Kannām un tamlīdzīgi -, bet kino mantojuma institūciju vai kinovēstures gardēžu gada centrs ir Boloņā (Itālijā) notiekošais arhīvu un restaurēto filmu festivāls "Il Cinema Ritrovato". Stāsts par Boloņā pieredzēto savā ziņā turpina Kino Rakstos iesākto tēmu par filmu restaurāciju – nu jau pamazām rodas arvien vairāk priekšnoteikumu iespējai, ka arī Latvijas kino mantojums ieņem savu vietu kādā Boloņas programmā.
Autors: Zane Balčus


Atbalstītāji

Partneri

Biedrība "Ekrāns"

Draugi