Nostalģija un "bezpreģels"

Jau pirmoreiz atbildot uz jautājumu, kā man patika Igaunijas un Latvijas kopražojuma filma “Ātrie igauņu puiši”, šķiet, izdevās noformulēt būtisko: “Sākas ar suņa kakas tuvplānu, bet laimīgā kārtā diezgan strauji kļūst labāk.”
Autors: Alise Zariņa


Piezīmes no Kannām. Pirmās dienas

Kannas ir klāt, visas kinopasaules uzmanība pievērsta šim notikumam, un arī Kino Rakstiem Kannās ir savs aģents – žurnāla IR kinokritiķe Kristīne Simsone jau redzējusi pirmās konkursa filmas, arī mūsējo Andri Keišu Andreja Zvjaginceva filmā „Нелюбовь / Loveless”.
Autors: Kristīne Simsone,
žurnāla "IR" kinokritiķe


Šī filma ir par... nesatikšanos

Personisks viedoklis par Ivara Tontegodes dokumentālo filmu "Knutifikācija" – dzejnieks un tulkotājs Māris Salējs mēģina meklēt atbildes uz jautājumu, kāpēc filmas varonis Knuts Skujenieks pēc pirmizrādes nosauca to par “Knuta sprediķi ar bildītēm”.
Autors: Māris Salējs


Ādams un Ieva. Balkānu versija

Izrādās, viss tas, par ko mēs mīlam Emīru Kusturicu, ir uzņemts vairāk nekā pirms desmit gadiem, tāpēc jaunā spēlfilma „Satikšanās uz Piena Ceļa / On the Milky Road” būtu jāuzskata par atgriešanos. Skatītāja viedoklis par šo atgriešanos ir atkarīgs no katra individuālās spējas turēties pretī divmetrīga dienvidslāva (paša Kusturicas) asarainajām acīm, raksta Olga Dolina.
Autors: Olga Dolina


Ēdenes džungļi, elles dārzi

Tieši pirms trim gadiem, 2014. gada 23. aprīlī, savas pēdējās filmas uzņemšanas laikā Libērijā ar malārijas drudzi nomira izcilais austriešu dokumentālists Mihaels Glavogers. Ar šo filmu, kuru pabeidza Glavogera montāžas režisore Monika Villi, 27. aprīlī tiek atklāts Pasaules filmu festivāls kinoteātrī “Kino Bize”.
Autors: Sonora Broka


Atbalstītāji

Partneri

Biedrība "Ekrāns"

Draugi