Vectēvs, kas bīstamāks par datoru (foto)

Filmas pirmizrāde notiks šodien, 17. augustā, un atklās programmu “Latvijas filmas Latvijas simtgadei”. No 18. augusta – kinoteātros visā Latvijā.


Kinoklasikas restaurācija – no filosofijas līdz skrāpējumiem

Nu jau kādu laiku Latvija arī šajā ziņā ir piepulcējusies pasaules civilizēto valstu lokam – mēs paši atjaunojam savu kinoklasiku, un visintensīvāk šajā virzienā specializējas filmu studija “Lokomotīve”, kura 2016. gadā atjaunojusi trīs Jāņa Streiča filmas, bet šogad kopumā jaunu dzīvi sāk trīs Rolanda Kalniņa darbi.
Autors: Agnese Logina


Kā mēs apēdām laikmetīgo mākslu

Cēsu mākslas festivāla ietvaros 21. jūlijā pirmizrādi piedzīvo režisora Daiņa Kļavas dokumentālā filma "Laikmetīgā" (studija VFS Films), uzdodot provokatīvus jautājumus miglainā teritorijā – ko nozīmē "laikmetīgā māksla" un vai tā vispār ir definējama laikmetā, kad māksla var būt jebkas?
Autors: Viktors Freibergs


Animācijas revolūcijas

Sāksim ar vissvarīgāko – starptautiskais Štutgartes animācijas festivāls (ITFS) 2018. gadā notiks no 24. līdz 29. aprīlim, un tā ģeogrāfiskais fokuss būs veltīts Baltijas valstu animācijai. Pārskatu par šāgada festivālu uztveriet kā ceļvedi – gan Štutgartē, gan animācijas pasaules neiedomājamās pārvērtībās, ceļojumu uz Marsu ieskaitot.
Autors: Elīna Reitere


Kannās kā loterijā

Kinokritiķe Anita Uzulniece Kannās priecīgi atskārst, ka gandrīz vai loterijā vinnējusi – paspējusi noskatīties gandrīz visas filmas, pār kurām šogad nolija palmas zaru un citu balvu lietus. Diezgan droši var prognozēt, ka liela daļa šo filmu jau rudenī nonāks uz Rīgas festivālu ekrāniem.
Autors: Anita Uzulniece


Atbalstītāji

Partneri

Biedrība "Ekrāns"

Draugi