5. Studentu un skolēnu īsfilmu festivāls „Tumša Bilde 2016”

Alberta koledža aicina visus radošos prātus piedalīties 5. Studentu un skolēnu īsfilmu festivālā „TUMŠA BILDE 2016”! Pieteikšanās festivālam un īsfilmu iesniegšana līdz 2016.gada 1.maijam (ieskaitot), iesūtīt īsfilmu var jebkurš 10.-12. klašu skolēns un 1.-4. kursa students. Festivāla noslēguma ceremonija un vērtēšana notiks 19.maijā plkst. 16:00 „Kino mājā”.


Un Vārds tapa filma

No 28. marta līdz 3. aprīlim „Happy Art Museum” telpās (tirdzniecības centra „Galerija Rīga” 7. stāvā) notiek 18. kinoforums „Un Vārds tapa filma”, programmā desmit filmas, kas dažādos kinofestivālos saņēmušas Ekumēniskās žūrijas balvas. Cilvēku dramatiskie likteņi, ilgas un cerības, pasaules konfliktu balsis un atbalsis.
Autors: Anita Uzulniece


Tamperes festivāls: profesionalitāte kedās

Nesen Somijā noslēdzās jau 46. Tamperes filmu festivāls, kas līdzās Klermonferānas (Francijā) un Oberhauzenas (Vācijā) īsfilmu festivāliem ir saucams par vienu no Eiropas svarīgākajiem notikumiem īsfilmu jomā. Iespējams, Latvijas publikai Tamperes filmu festivāla nosaukums palicis atmiņā no pagājušā gada, kad tur starptautiskajā īsfilmu konkursā galveno balvu ieguva brāļu Laura un Raita Ābeļu filma „Kastrāts kuilis”, līdz ar to saņemot iespēju kvalificēties ASV Kinoakadēmijas Oskara balvai.
Autors: Agnese Logina


Ezīši uz milžu pleciem

Varbūt mazi ezīši caur mežu nēsā sainīšus, to vislabāk zina Jurijs Noršteins, kurš nesen viesojās Rīgā ar lekciju. Mācīties no dižajiem – to savukārt iesaka Šellija Peidža, studijas „DreamWork” animācijas speciāliste, kura Rīgā pabija 2015. gada nogalē.
Autors: Ieva Viese


Kino Raksti iesaka: Sveicināts, Vladimir! / Hail, Vladimir!

Portālā „BNE IntelliNews” publicēta Latvijā dzīvojošā rakstnieka un žurnālista Maika Koljēra (Mike Collier) recenzija par Jura Pakalniņa filmu „Ģenerālplāns”. Kino Raksti piedāvā artistiskās recenzijas oriģinālu un tulkojumu latviski.
Autors: Maiks Koljērs / Mike Collier


Pieraksties e-pasta jaunumiem!

Atbalstītāji

Partneri

Biedrība "Ekrāns"

Draugi