Lida no Zmejevkas. Annas filmā

„Kadrā agri vai vēlu notiks kas interesants, vajag tikai filmēt,” ir pārliecināta „Riga IFF” konkursa filmas „Lida” režisore, zviedriete Anna Eborna, kas viesojas Rīgā un būs sastopama savas filmas seansā 13. septembrī. Tomēr ļoti svarīgs precizējums – ir nepieciešams autora apzināts nodoms kaut ko īstu patiešām uzņemt. „Tas nav par atrašanos īstajā vietā un īstajā laikā, tas ir stāsts par nodomu – jūs vēlaties, lai kaut kas notiek”.
Autors: Sonora Broka


Gandrīz gotisks detektīvs

Stāsts par Mcenskas apriņka lēdiju Makbetu ir hrestomātisks gan literatūrā, gan teātrī, gan kinomākslā, un nu arī Rīgas starptautiskā kinofestivāla programmā – Viljama Oldroida filma par laikmetu, kurā ārēja atturība slēpj garīgi un fiziski izvirtušu amoralitāti.
Autors: Henrieta Verhoustinska


Gudrs cilvēks ziepes neēd*

Šogad Igaunijas pieteikums ASV Kinoakadēmijas balvai kategorijā "Labākā ārzemju filma" ir režisora Rainera Sarneta spēlfilma "Novembris". Ja tas kādam vēl nešķiet pietiekams iemesls atrast šo filmu Rīgas starptautiskā kinofestivāla (Riga IFF) programmā, Kristīne Želve piedāvā daudz vairāk – stāstu par filmu, par filmas režisoru, par literāro pirmavotu un tā autoru Andrusu Kivirehku un pat par to, kā igauņiem kultūrā naudu nav, kur likt.
Autors: Kristīne Želve


Negudrā, negudrā dzīve. Aritmija

Latvijas kinoskatītājs savu priekšstatu par Krievijas aktuālo kinodzīvi pamatā spiests veidot, balstoties uz pastulbām komēdijām kinoprodukcijas hipermārketos, jo labākās filmas no krievu kinomākslas teritorijas Latvijā parādās ārkārtīgi reti. Tāpēc nedrīkst laist garām Borisa Hļebņikova filmas “Aritmija” vienīgo seansu Rīgas starptautiskā kinofestivāla (Riga IFF) programmā svētdien, 10. septembrī.
Autors: Agris Redovičs


Klusais pārsteigums – Stefans Cveigs

Rīgas starptautiskā kinofestivāla (Riga IFF) programmā tikai vienā seansā sestdien, 9. septembrī, noskatāma šķietami klusa un neuzbāzīga filma, kas tomēr satricina ar psiholoģisku dziļumu un talantīgu aktierspēli. Turklāt Marijas Šrāderes darbs “Stefans Cveigs. Ardievas Eiropai / Vor der Morgenröte” pierāda, ka labākās filmas Vācijā šobrīd uzņem režisores sievietes!
Autors: Elīna Reitere


Pieraksties ikmēneša e-pasta jaunumiem!

Atbalstītāji

Partneri

Biedrība "Ekrāns"

Draugi