Eizenšteina 100 vientulības gadi. Otrā daļa

Sergejs Eizenšteins, kura dzimšanas dienu svinējām janvārī, bet nāves gadadiena apritēja februārī, ir viens no retajiem pasaulslavenajiem kinorežisoriem, kura teorētiskā darbība ir varbūt vēl apjomīgāks kosmoss, nekā viņa radītās filmas. Speciāli Kino Rakstiem sakārtotā profesores Oksanas Bulgakovas materiāla otrajā daļā – Eizenšteins par filmu kā brīnišķu tiltu starp maģisko pagātni un elektroniski utopisko nākotni; par mākslām, kas atrodas ārpus vārda un sižeta; par ritmu kā līdzekli visu problēmu risināšanai; par to, kā Eizenšteins un Valters Benjamins domāja paralēli, bet nekad nesatikās, un par pēdējos 16 dzīves gados rakstīto grāmatu, kuru Eizenšteins gribēja izdot kā hipertekstu lodes formā…
Autors: Oksana Bulgakova


Par dienasgaismas iedabu

No 3. marta kinoteātros “Splendid Palace”, “Kino Bize” un "K.Suns" skatāma režisores Annas Fonteinas spēlfilma “Nevainīgās / Les innocentes” (2016) - klasisks, meistarīgs, labi izstāstīts un glezniecisks kino, kas izvēlas vēstīt caur gaismu, ne tumsu.
Autors: Sonora Broka


Vai “Svingeri” mūs izdrāza?

Andreja Ēķa spēlfilma “Svingeri" kļuvusi par “trešo veiksmīgāko spēlfilmu Latvijas kino izrādīšanas vēsturē” un drīz sasniegs 100 000 skatītāju, ziņo producentu izplatīta relīze. Filma, kuras treileris noslēdzas ar filmas varoņa kliedzienu pāri pilsētas jumtiem: “Es jūs visus iz-drāā-zīī-šu-ū-ū!", kinoteātru repertuārā ir kopš 9. decembra un jau 2016. gada noslēgumā nostājās apmeklētāko filmu topa 10. vietā.
Autors: Alise Zariņa


Berlināles potenciāls

Apmēram puse no filmām, kas pirms gada tika izceltas Kino Rakstu Berlināles stāstos, vēlāk parādījās uz Rīgas kinoekrāniem – lielākos vai mazākos kinoteātros un festivālos. Tā ir tendence, kas pieņemas spēkā, un kaut vai tāpēc vien arī šogad ir vērts vēl palasīt par Berlināles filmām, jo daudzas no tām drīz parādīsies Rīgā (un viena jau ir klāt!).
Autors: Anita Uzulniece


"Komivojažieris" Farhadi interpretācijās

Kinopasaulē 26. februāris šogad ir tā diena, kas izraisa vislielāko starptautisko ažiotāžu – vakarā gaidāma Amerikas kinoakadēmijas balvu pasniegšanas ceremonija. Latvijai "Oskaru nakts" nacionālā kino kontekstā neko nesola – labākās ārzemju filmas kategorija, uz kuru arī mēs piesakām savējās, diemžēl vēl arvien paliek nesasniegta. Tomēr tieši šīs kategorijas kontekstā runāsim par irāņu režisoru Ašgaru Farhadi, kura filma jau otro reizi nominēta prestižajai balvai – šogad "Komivojažieris", 2012. gadā – "Šķiršanās".
Autors: Zane Balčus


Pieraksties ikmēneša e-pasta jaunumiem!

Atbalstītāji

Partneri

Biedrība "Ekrāns"

Draugi