Nav neviena pirmā kucēna

Diezgan tradicionāla, bet vienmēr interesanta Nacionālā Kino centra 4. maija Latvijas filmu maratona sastāvdaļa ir studentu filmas. Šogad ļoti konceptuāli – Latvijas Kultūras akadēmijas maģistru un bakalauru diplomdarbu izlase, astoņas filmas līdz ar tumsas iestāšanos pie kinoteātra „Splendid Palace” un Kalnciema kvartālā.
Autors: Kristīne Matīsa


Ādams un Ieva. Balkānu versija

Izrādās, viss tas, par ko mēs mīlam Emīru Kusturicu, ir uzņemts vairāk nekā pirms desmit gadiem, tāpēc jaunā spēlfilma „Satikšanās uz Piena Ceļa / On the Milky Road” būtu jāuzskata par atgriešanos. Skatītāja viedoklis par šo atgriešanos ir atkarīgs no katra individuālās spējas turēties pretī divmetrīga dienvidslāva (paša Kusturicas) asarainajām acīm, raksta Olga Dolina.
Autors: Olga Dolina


Pret kino pūristu muļķībām

“Novērojošā dokumentālistika ir viens liels pārpratums, ja tu tikai staigā ar kameru pakaļ varonim un neko nedari,” saka Šons Makalisters, kura filmu retrospektīva šobrīd skatāma kinoteātrī “Kino Bize”, bet 29. aprīlī Pasaules filmu festivāla ietvaros notiek viņa meistarklase.
Autors: Dārta Ceriņa


Ēdenes džungļi, elles dārzi

Tieši pirms trim gadiem, 2014. gada 23. aprīlī, savas pēdējās filmas uzņemšanas laikā Libērijā ar malārijas drudzi nomira izcilais austriešu dokumentālists Mihaels Glavogers. Ar šo filmu, kuru pabeidza Glavogera montāžas režisore Monika Villi, 27. aprīlī tiek atklāts Pasaules filmu festivāls kinoteātrī “Kino Bize”.
Autors: Sonora Broka


Bena Vītlija žanru kaleidoskops

Tikai četras dienas pēc ASV pirmizrādes Latvijā uz ekrāniem nonāk eksplozīvs krimināltrilleris „Lodes pa gaisu! / Free Fire” (no 25. aprīļa kinoteātros), kura autors Bens Vītlijs nekad nav mācījies kinoskolā, bet kļuvis par lielisku piemēru izcili veiksmīgai kinocensoņa radošajai dzīvei – iespējams, tāpēc, ka mīl dzīvi un kino, un grib izmēģināt visu, ko tie abi ļauj.
Autors: Zane Timoņina


Pieraksties ikmēneša e-pasta jaunumiem!

Atbalstītāji

Partneri

Biedrība "Ekrāns"

Draugi