Klasika un laikmetīgais latviešu šausmu kino

Šosezon noslēdzošā raidījuma tēma - šausmu filmas, piedāvājot atskatu uz 50 gadus senu pagātni, 1968. gadu, kad kino pasauli satricināja divas pavisam atšķirīgas, bet vienlīdz stindzinoši baisas filmas - Džordža Romero “Dzīvo miroņu nakts”, kas aizsāka zombiju slavas ēru kino, un Romana Poļanska filma “Rozmarijas bērns” ar Miju Ferovu un Džonu Kasavītesu galvenajās lomās, kas modināja skatītājos visiracionālākās šausmas, turot tos, tāpat kā galveno varoni Rozmariju neziņā par notiekošo.
Autors: Sonora Broka


Mērijas Grīnbergas ētiskais imperatīvs

Muzeju naktī daudzviet Latvijā tiek demonstrēta režisores un scenāristes Kristīnes Želves dokumentālā spēlfilma „Mērijas ceļojums” – viens no pārliecinošākajiem darbiem, ko radījusi filmu programma „Latvijas filmas Latvijas simtgadei”.
Autors: Toms Zariņš


"Četri balti krekli" Kannās

“Es esmu bagāts, man pieder viss, kas ar mani ir noticis” – tā 1967. gada kinolentē “Četri balti krekli” dziedāja Pauls Butkēvičs. Un noticis ir patiešām daudz , gaidu minūtes šīsnedēļas sākumā pārvērtās patiesi emocionālās laimes stundās, kad pēc ”Četru baltu kreklu” pasaules pirmizrādes Kannu kinofestivāla Klasikas programmā publika ar stāvovācijām godināja klātesošos filmas autorus – režisoru Rolandu Kalniņu un operatoru Miku Zvirbuli.
Autors: Kristīne Želve


Baltu ciltis bez „senlatviešiem”

Ar pirmizrādi 16. maijā sākusies astotās Simtgades filmas “Baltu ciltis” ekrāna dzīve – brāļu Ābeļu pirmā pilnmetrāžas filma, darbs par Austrumbaltiju 13. gadsimtā, ir viens no pirmajiem mēģinājumiem nopietnāk skart mūsu senāko vēsturi.
Autors: Artūrs Tomsons


Četri balti krekli un ceturtā dimensija

Tieši 15. maijā, kad Kannu festivāla programmā „Cannes Classics” tiek demonstrēta Rolanda Kalniņa filma „Četri balti krekli” (1967), Kino Raksti pārmet tiltu 50 gadiem un publicē bildes un stāstu („ļoti personiskas atmiņas”) par to, kā tas notika toreiz, 1967. gada vasarā – kad tagadējais kinooperators un pedagogs Valdis Eglītis kā jauns „gaismonis” strādāja uz tiltiem virs "Četru baltu kreklu" dekorācijas kinostudijas paviljonā.
Autors: Valdis Eglītis


Pieraksties e-pasta jaunumiem!

Atbalstītāji

Partneri

Biedrība "Ekrāns"

Draugi