Roberta Mičuma skatiena zīmē

„Lielās” filmu industrijas darbinieki savu gada ritējumu mēra pēc lielajiem aktuālajiem festivāliem – Berlīnes, Kannām un tamlīdzīgi -, bet kino mantojuma institūciju vai kinovēstures gardēžu gada centrs ir Boloņā (Itālijā) notiekošais arhīvu un restaurēto filmu festivāls "Il Cinema Ritrovato". Stāsts par Boloņā pieredzēto savā ziņā turpina Kino Rakstos iesākto tēmu par filmu restaurāciju – nu jau pamazām rodas arvien vairāk priekšnoteikumu iespējai, ka arī Latvijas kino mantojums ieņem savu vietu kādā Boloņas programmā.
Autors: Zane Balčus


Kinoklasikas restaurācija – no filosofijas līdz skrāpējumiem

Nu jau kādu laiku Latvija arī šajā ziņā ir piepulcējusies pasaules civilizēto valstu lokam – mēs paši atjaunojam savu kinoklasiku, un visintensīvāk šajā virzienā specializējas filmu studija “Lokomotīve”, kura 2016. gadā atjaunojusi trīs Jāņa Streiča filmas, bet šogad kopumā jaunu dzīvi sāk trīs Rolanda Kalniņa darbi.
Autors: Agnese Logina


Izraēlai piestāv fatālisms

Izraēla ir viena no pasaules kino augošajām lielvalstīm, par kuru Eiropā ir visai aptuvens un trūcīgs priekšstats, tomēr ir vērts uzzināt vairāk par valsti, kurā vairāk nekā desmit augstskolas audzina spēcīgu konkurenci kino industrijā. 23. jūlijā Jeruzalemē beidzās 34. starptautiskais kinofestivāls, uz kuru no Latvijas bija uzaicināta kinokritiķe Daira Āboliņa.
Autors: Daira Āboliņa


Kā mēs apēdām laikmetīgo mākslu

Cēsu mākslas festivāla ietvaros 21. jūlijā pirmizrādi piedzīvo režisora Daiņa Kļavas dokumentālā filma "Laikmetīgā" (studija VFS Films), uzdodot provokatīvus jautājumus miglainā teritorijā – ko nozīmē "laikmetīgā māksla" un vai tā vispār ir definējama laikmetā, kad māksla var būt jebkas?
Autors: Viktors Freibergs


Kino-vino-grāfs. Vīnzinība caur ekrānu

Vadoties pēc nerakstītiem vasaras sezonas likumiem, gaidīt no kinoteātru repertuāra ko citu, izņemot piedzīvojumu vai spriedzes filmu sīkvelus-prīkvelus-atjaunotās versijas, ir viena neperspektīva lieta. Bet, ja runa ir par tik ekskluzīvu galveno varoni kā Vīns, šo reto iespēju nedrīkst laist garām! – no 14. jūlija Latvijas kinoteātros Sedrika Klapiša (Cédric Klapisch) filma „Vīns un vējš / Ce qui nous lie” (2017).
Autors: Olga Dolina


Pieraksties ikmēneša e-pasta jaunumiem!

Atbalstītāji

Partneri

Biedrība "Ekrāns"

Draugi