"Cilvēka bērns" īstajās krāsās

Šajās marta dienās aprit 25 gadi, kopš Rīgā pirmoreiz iesoļoja "Cilvēka bērns" - Jāņa Streiča "pirmā spēlfilma brīvā Latvijā" tika demonstrēta Latvijas filmu izvērtēšanas skates ietvaros un tūlīt arī saņēma "Lielā Kristapa" balvu kā 1991. gada labākā filma astoņu (!) spēlfilmu konkurencē. 25 gadus vēlāk studijā "Lokomotīve" ar VKKF atbalstu filma atjaunota, 17. martā kinoteātrī "Splendid Palace" notiks jubilejas seanss, bet Kino Rakstos - filmas kadru galerija atjaunotā kvalitātē.


Mēmā mežone melnā un baltā

Kinoteātris “Kino Bize” ievieš jaunumu – “bēbīšu seansus”, kur vecāki var nākt skatīties labu kino un bērnus ņemt līdzi. Var likties dīvaini, ka pirmā filma šajā modelī ir tieši Džima Džārmuša “Patersons” (par otro būs vēl lielāks pārsteigums), bet var jau arī “Patersonu” iet skatīties citur, bez bēbīšiem, – uz “Splendid Palace”, kur to skatījās arī Ieva Viese-Vigula. Jo Džārmuša jaunāko filmu nevar tā vienkārši palaist garām.
Autors: Ieva Viese-Vigula


Tanks teātrī

Matīsam Kažam ir 21 gads. Tas nav īpaši svarīgi, tomēr liek aizdomāties, uz ko jaunais režisors varētu izrādīties būt spējīgs vēl pēc dažiem gadiem. Jo filma “Vienu biļeti, lūdzu!”, kas no 13. marta skatāma visā Latvijā, nav nekāds tipisks filmu studenta darbs, bet gan jaudīga debija dokumentālajā kino, kas šarmanti balansē starp labi dozētu ironiju, iecietību, līdzjūtību un pat maigumu pret savu varoni.
Autors: Alise Zariņa


Arhīvs meklē darbinieku!

Pieteikumus gaida līdz 17. martam! - CV un motivācijas vēstuli!


Vientuļo ķermeņu kvartets

Poļu režisora Tomaša Vasilevska filma "Mīlestības Savienotās Valstis / Zjednoczone stany milosci" ir rūgta naturālisma konfekte, kurā ķermeniskais kailums kļūst par metaforisku iekšējās pasaules atslēgu. Filma 2016. gada Berlīnes Starptautiskajā kinofestivālā ieguva Sudraba lāci par labāko scenāriju, tika nominēta galvenajai balvai, vēlāk arī Eiropas Kinoakadēmijas galvenajai balvai par labāko filmu. Tur kaut kam jābūt…
...un tuvākie seansi kinoteātrī „Kino Bize” – 9. martā 21:00 un 11. martā 15:00.
Autors: Annija Freiberga


Pieraksties ikmēneša e-pasta jaunumiem!

Atbalstītāji

Partneri

Biedrība "Ekrāns"

Draugi